Mobilalkalmazás

A mobilfizetés ma már gyakorlatilag egyet jelent a bolti érintéses mobilfizetéssel, mely sok banknál saját mobilalkalmazásban jelent meg, de ma már a bankok térnek át Androidon a Google Wallet használatára. Ennek keretében a bankod által bedigitalizált bankkártyádat használod a mobilban, mely elkülönül a meglévő, fizikai bankkártyádtól. Tehát például ha letiltod a plasztik bankkártyádat, az nem vonatkozik feltétlenül a digitális bankkártyádra. Ugyanígy, eltérő lehet a két kártya lejárati ideje is.

A mobilfizetés során a mobiltelefonba bedigitalizált kártyád segítségével a mobiltelefonod érintésével fizethetsz azokon a helyeken, ahol van érintéses elfogadás.

A mobilfizetés előnye, hogy a kártya akár 1 forintos költésre is kér kódot (a képernyő felélesztéséhez), illetve hogy - kizárólag Android rendszeren - az NFC áramkör kikapcsolható.

A banki mobilalkalmazással pontosan úgy fizethetsz, mint a bankkártyáddal, de a PIN kódot lehet, hogy a POS-terminál helyett a telefonodon kell megadni, pontosabban a biometrikus azonosítást vagy az mPIN kódodat használhatod helyette.

A banki mobilalkalmazás azonban - akár támogatja a mobilfizetést, akár nem - sokkal többet tud az egyenleglekérdezésnél vagy az eseti átutalásnál. Némelyik appban elég sok mindent vásárolhatsz (akár még közlekedési mobiljegyet is), de fel tudsz tölteni mobilegyenleget, tudsz vásárolni autópálya-matricát vagy fizethetsz parkolást is.

Minden nagyobb banknak van mobilalkalmazása mind Android, mind iOS rendszerekre, de több bank a Huawei által kínált Harmony operációs rendszerre is fejlesztett appot.

Mobil Aktív Plusz számlacsomag
  • 35 000 Ft jóváírás online számlanyitás esetén
  • korlátlanul ingyenes belföldi átutalás mobilalkalmazással
  • havidíj-mentes elektronikus szolgáltatások
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lány kávézik miután Xiaomi pay-el fizetett
    Bankszámla

    Így használd a Xiaomi Pay-t fizetésre

    Az okosórás fizetések egyik nagy korlátja, hogy a banknak külön nyújtania kell az okosóra operációs rendszerével történő együttműködést a bankkártya regisztrációja, azaz digitalizációja során, különben nem tudod használni azt fizetésre. Szerencsére idehaza egyre több bank támogatja a Xiaomi Pay használatát, így te is fizethetsz úgy, hogy mind a pénztárcádat, mind a mobiltelefonodat otthon hagyod. Ezt az útmutatót azért készítettük neked, hogy jobban megismerhesd a Xiaomi Pay használatát.

    frissítve: 2024. január 12.
  • Google Wallet logó
    Bankszámla

    Google Wallet: Minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    Ebben az útmutatóban választ kapsz arra, hogyan használhatod a Google Wallet fizetési rendszerét a mobiltelefonodról, Megmutatjuk a Google Wallet használatát és azt, hogy milyen fizetésekre alkalmas, miket lehet benne tárolni és milyen bankkártyákkal érhető el.

    frissítve: 2024. április 22.
  • A CVC kód birtokában könnyű ellopni a bankkártyádat és pénzedet
    Bankszámla

    CVC kód: mi ez és miért jó, ha tudsz erről?

    Amikor először vásároltál online, lehet, hogy a folyamat meglepően könnyen ment, ám a végén volt valami, aminél elakadhattál: a CVC kód okozhatott némi fejtörést. Mi is az, hol is van? Most a felszín mögé megyünk kicsit, hogy többet megtudhass arról a bizonyos három számjegyről: hogyan tudja megvédeni a pénzedet, mire utal, ha esetleg valahol nem kérik a kódot, vagy éppen melyek azok a szituációk, ahol a kód már nem nyújt védelmet a tolvajok ellen.

    frissítve: 2022. szeptember 19.